Domácí mýdlo - recept

by Alena 22. září 2012 22:54

S domácí výrobou mýdla jsme začali už za našeho pobývání ve městě, mýdlo se povedlo, jeho používání se ujalo a jediné tuhé mýdlo, které jsme od té doby koupili bylo žlučové a olivové marseilleské mýdlo na praní a celkem nedávno kostka rostlinného biomýdla, která posloužila k výrobě domácího mýdla tekutého. Nevím, nakolik to vypovídá o hygienických standardech naší rodiny, ale várka tuhého domácího mýdla vydrží veeelmi dlouho a tak se u nás nějaký pátek nemýdlařilo. Až tuhle zmizela poslední kostička a navrch volala Hana, co a jak že to domácí mýdlo a spřádala úžasné tvořivé plány ... tak jsem slíbila recept, a že ho dodám obratem, ale ejhle blog nějak usnul a taky se toho dělo mnoho a mnoho a na mejdlo došlo až před pár dny.

Nebudu se tady obsáhle rozepisovat o druzích mýdel či o principech jejich výroby, takových naučných a poučných webových stránek najdete mraky a musím přiznat, že se mi tohle kompilování a různé kopírování  internetových článků a encyklopedických hesel na další a další stránky a blogy lehce příčí. Mýdlařím chvíli, vím o tom jen to základní co potřebuji a co mi momentálně stačí a funguje. Kdybych byla profesionální mýdlař s dlouhými roky zkušeností, tak se do kázání klidně pustím, ale tak chytří, abychom si něco o mýdlech a mýdlaření vygooglili jsme všichni :). Nebudu se ani příliš rozepisovat o bezpečnosti práce s chemickými látkami (v tomto případě s hydroxidem sodným). Čtěte návody a upozornění, používejte dle vlastního uvážení pracovní pomůcky (rukavice, ochranné brýle), chraňte děti. Máte vlastní rozum a zodpovědnost.

Recept jsem před lety vyčetla v letáku o domácí kosmetice, v poslední verzi trochu upravila, obohatila o kozí mléko, ale uvádím i původní recept zcela základní, to pro ty, kteří by se do mýdla chtěli pustit bez kozího mléka. Opět je cílem vyjít ze základních a co nejjednodušších surovin, takových, které máte doma či běžně seženete.

Budeme vařit OLIVOVÉ MÝDLO S VČELÍM VOSKEM (A KOZÍM MLÉKEM)

potřebujete:

920g (tj.1 l) kvalitního olivového oleje

55-60g včelího vosku (nemáte-li včelstva/tj. vlastní vosk, lze použít svíčku z čistého včelího vosku)

120g hydroxidu sodného (k zakoupení v drogérii)

300ml kozího mléka (dejte zmrazit)

60ml studené vody

(esenciální oleje)

Dále potřebujete 2 větší nerezové hrnce, 2 nerezové kovové metličky na míchání (lze použít i dřevěné), kuchyňský teploměr.

Další nezbytnou pomůckou je forma na mýdlo. Může mít zcela základní podobu dřevěné krabice s vyšupovacím dnem a jednou snímatelnou stranou (ta naše má vnitřní rozměry 25x18cm, výšku cca 10cm), ale použít lze i krabičku z kartonu či tvrdšího papíru, papírové plato na vejce, silikonové formy na cukrátka, případně nějakou silikonovou profi formu na mýdla. Pevné formy (např. různé plastové krabičky, popř. skořápky, přírodniny etc) můžou být zajímavé, ale jsou zároveň problematické, protože z nich hotové tuhé mýdlo bez poškození vyšťouráte jen s velkou dávkou štěstí či/a úsilí. Rozkládací dřevěnou či papírovou formu je potřeba vyložit tvrdším igelitem, aby mýdlo k formě nepřilnulo. Asi by bylo možné experimentovat s vykládáním jiných forem např. mikroténem, ale nezkoušela jsem. Pro začátek si to ale příliš nekomplikujte, nevlastníte-li silikonovou formu, udělejte pěkně staromilsky krájené mýdlové kostky.

Do jednoho hrnce vlijte olivový olej a přidejte včelí vosk. Olej krátce zahřejte tak, aby se v něm včelí vosk rozpustil. Pozor, olej se zahřívá velmi velmi rychle (a horký olej může být nebezpečný). Olej nechejte vychladnout na teplotu 55°C.

Do druhého hrnce nalijte vodu, do ní vložte zmrazené kozí mléko a pomalu a opatrně nasypejte hydroxid sodný. Pozor, hydroxid sodný v kontaktu s vodou uvolňuje velké množství energie, směs může být (velmi) horká a navíc vznikají výpary, kterých byste se neměli nadýchat. V případě použítí zmrazeného kozího mléka je tato reakce mírnější. Nechejte směs hydroxidu a vody (+mléka) vychladnout na 55°C (popř. dle potřeby dohřejte).

Většina otáčení při výrobě tohoto mýdla spočívá v úsilí o současné dosažení dané teploty v obou hrncích, chlazení a přihřívání ... ale někdy to vyjde hned napoprvé :).

Jakmile se vám podaří mít v obou hrncích 55°C, přilijte opatrně směs hydroxidu do hrnce s olejem. Následně mícháte, mícháte a mícháte. Přesněji 45 minut mícháte. Vždycky mě fascinovaly recepty, ve kterých se má takhle dlouho ustavičně míchat. Moc si nedovedu představit, že se u hrnce takhle dlouho trčí. Pravdou je, že míchat je třeba - často a tak dlouho, jak to vydržíte. Nicméně odbíhat lze (pokud se nezapomínáte vracet). Směs oleje a hydroxidu postupně houstne (saponifikuje, tedy zmýdelňuje), až po těch cca 45 minutách začne připomínat houstnoucí puding. (Teď můžete přidat nějaký oblíbený olejíček pro vůni, nicméně samo mýdlo už jemně voní po olivovém oleji a včelím vosku.) Z měchačky mýdlová směs kape pomaleji, díky její hustotě zanechávají kapky či pramínky stékající z měchačky v hrnci stopy - anglicky mluvící mýdlaři tomu říkají tracing/trace stage, a je to chvíle, kdy lze mýdlovou směs nalít do formy. Ve formě je mýdlo z tohoto receptu potřeba nechat cca 48 hodin. Poté ho můžete opatrně z formy vyndat a rovněž opatrně nakrájet velkým nožem na požadovaný formát. Nenechejte se vyvést z míry tím, že je mýdlo zatím relativně měkké a křehké. Máte-li silikonovou formu (tj.nebudete krájet), nechala bych mýdlo ve formě déle, aby detaily dobře zatuhly a při vyklepávání se nepolámaly. Nakrájené mýdlové kostky je před použitím potřeba nechat přibližně 3 týdny zrát na suchém místě.

Mýdlo je béžově zelenkavé. Chcete-li mýdlo mramorované, barevné, s bylinkami, otrubami, kořením ... všechno jde ... vyřádit se můžete už při druhé várce. Tohle je jen začátek :).

 Základní recept na mýdlo bez přidání kozího mléka:

920g (1l) olivového oleje, 55-60g včelího vosku, 120g hydroxidu sodného, 360ml vody (tj. nahraďte mléko vodou), houstnutí 45min, ve formě 48hod, zrání 3 týdny

Upozorňuji, že budete-li experimentovat s ingrediencemi (něco vynechávat či např. používat jiný druh rostlinného oleje či jejich směsi), mohou se měnit i poměry váhy olej/hydroxid, teploty, při kterých se olej s hydroxidem míchá, doba houstnutí mýdlové směsi, a doby tvrdnutí ve formě i zrání hotového mýdla. Pro začátečníky je tedy nejvhodnější postupovat podle ověřených receptů, na internetu běžně dostupných.

Takže hodně zdaru s prvním mýdlařením!

Komentáře (11) -

Hanka Beranová
Hanka Beranová
24. 9. 2012 10:09:25 #

Děkuji! Bobkův vosk konečně našel důstojné využití.

david
david
9. 12. 2012 15:14:02 #

Dovolím si napsat menší tip na kvalitní olivový olej. který najdete v tomto videu.
www.stream.cz/.../760900-a-dost-olivove-oleje-s-ddt-a-polycyklickymi-uhlovodiky
Překvapivě ten nejlepší byl ten nejlevnější. Albert quality extra virgine

Lenka
Lenka
14. 12. 2012 17:34:49 #

jen bych se chtěla zeptat, proč sléváte louh s olejem při tak vysoké teplotě? je vidět, že recept funguje, jen jsem všude četla, že rostlinné oleje by se měli zpracovávat s louhem tak kolem 30°C. netuhne potom mýdlo třeba delší dobu? já dělám mýdla tedy z kokosového a palmového tuku a olivového oleje a přidávám louh tak kolem 28°C a jsou schopna krájení už po 24hodinách. Ale jen tak dál, vypadá to krásně Smile

Zuzka
Zuzka
29. 3. 2013 16:45:50 #

Myslím, že ta vyšší teplota je kvůli přidanému včelímu vosku - ten by při pouze 30stupních už tuhnul a nešel by pak pořádně rozmíchat. A  bez něj by mýdlo jen z olivového oleje bylo příliš měkké a zrálo několik měsíců.

Elen
Elen
2. 10. 2015 20:28:30 #

skvělý receptík, mýdlo podle tohoto receptu dělám už dlouho, jen doporučuji při míchání použít tyčový mixér, nemusí se pak hmota míchat 45 minut, ale stačí pár minut a mýdlo je parádní Smile

Lubo
Lubo
8. 1. 2016 12:06:09 #

By ma zaujímalo, či všetok NaOH zreaguje s olejom, inak s jeho nezreagovaným prebytkom to bude pekný odmasťovač na mastnú podlahu....

Alena
Alena
8. 1. 2016 13:53:12 #

Lubo, mýdlo se s použitím hydroxidu vyrábí (a používá) léta.
Mýdlo podle tohoto konkrétního receptu používáme dost dlouho, nikdo (ani ti s citlivou kůží) nezaznamenal nic, co by poukazovalo na závadnosti či nešetrnost mýdla zrovna s tímto poměrem hydroxidu a oleje/tekutin.
Pokud se někde dočtete o problematičnosti používání NaOH v mýdle, pošlete mi, prosím, odkaz, ráda se o tom dozvím něco více.
Mějte se! A.

Martin
Martin
13. 8. 2016 18:21:54 #

http://soapcalc.net/

Na této stránce zadáte ingredience a script vám spočítá kolik čeho přidat a především jakými vlastnostmi bude mýdlo oplývat. Tj. pevnost, pěnivost, atp.

Jana
Jana
26. 11. 2016 19:56:53 #

Chtěla bych oponovat  Zuzce (29.3.2013) - dělám mýdlo pouze z olivového oleje a nezraje několik měsíců.  Ano je měkčí, ale podle lakmusu je použitelné zhruba  za 4 týdny.  Používám tyčový mixer a výsledky jsou velmi dobré.

Kristína Benešvá
Kristína Benešvá
16. 3. 2018 15:31:33 #

Dobrý deň, dalo by sa to kozie mlieko z receptu vynechať? že by som namiesto toho dala len vodu, šlo by to? vďaka

Alena
Alena
20. 3. 2018 22:28:03 #

Dobrý den, na konci příspěvku je recept bez kozího mléka/s vodou. Ať se to podaří! Mějte se! A.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů