Do mrazu

by Alena 25. února 2018 22:29

Bez ohledu na venkovní mrazivé počasí se naše ovčí holky pustily do práce. Takže tu máme první letošní jehňátka, dvě sestry-jehničky a jedináčka beránka. Všichni spokojeně v choulech, každým dnem přibudou další.

                                                    

 

Stodolu jsme zateplili co to šlo a těšíme se svorně, až mrazy poleví.

Pro zbývající zimní večery - Dokumentární filmy

by Alena 12. února 2018 20:41

Pokud vás zajímají témata produkce potravin, životního prostředí a zemědělství, doporučujeme vaší pozornosti níže uvedené dokumentární filmy. Některé jsou zdařilejší, některé méně, ale všechny přinášejí alespoň nějaké zajímavé informace a jiný pohled na věc. 

Potraviny, a.s./ Food, Inc.

Odkaz na ČSFD zde

Odkaz na Youtube zde (český dabing)

Tváře změny/Lands for Freedom

Odkaz na ČSFD zde

- film bylo možné shlédnout v rámci Země na talíři, funkční odkaz jsme na něj zatím nenašli ... hledejte, hledejte ...

GMO OMG

Odkaz na ČSFD zde

lze stáhnout např. na uloz.to

Koloběh jedů/Circle of Poison

Odkaz na ČSFD zde

- film bylo možné shlédnout v rámci festivalu Země na talíři, funkční odkaz jsme na něj zatím nenašli ... hledejte, hledejte ...

Sustainable: Potraviny v jiném světle

Odkaz na ČSFD zde

- film bylo možné shlédnout v rámci festivalu Země na talíři, funkční odkaz jsme na něj zatím nenašli ... hledejte, hledejte ...

Půda!/Dirt! The Movie.

Odkaz na ČSFD zde

Odkaz na Youtube zde 

Královna slunce - co se nám včely snaží říct/Queen of the Sun

Odkaz na ČSFD zde

lze stáhnout např. na uloz.to

Kohouty

by Alena 12. února 2018 19:15

Kohouty na javory jsou na cestě k těm, kteří se o ně přihlásili. Budeme rádi, když se ozvete s tím, s jakým úspěchem jste je využili. 

I my se těšíme na letošní předjarní mízotok, snad bude dobrá sezóna (jde hlavně o vhodné počasí), na polici ve spíži je poslední sklenička sirupu z loňského roku! 

 

    

Výsledky

by Alena 12. února 2018 18:19

Tak mrkev jakž takž vzešla ... s tím ostatním to dopadlo hůře. (Nojo, ale žijeme tu spolu ...) Ukázalo se, že testy klíčivosti mají smysl, v minulých letech jsme se často rozčilovali, že nám některá mrkev špatně klíčí a přisuzovali to především nedostatku vláhy či jarním výkyvům počasí. Po testech klíčivosti je vidět, že veliké rozdíly jsou dány i kvalitou osiva. Vyzkoušela jsem osivo devíti odrůd mrkve, ne starší než dva roky a klíčivost sahala od 20 do 95%, což jsou rozdíly značné. Klíčivost nad 50% mělo jen šest z devíti vzorků, nad 80% jen tři. Z toho plyne, že se vyplatí jednoduchý pokus s klíčivostí podstoupit (a špatně klíčící osivo vyřadit), zvlášť sejete-li mrkve více. 

 

A z jiných soudků - děti dělaly jednorožce a kremrole (Markéto, užili jsme ty Tvoje cukrářské trubičky! Děkujeme! Přijď někdy ochutnat.)

  

                                                          

 A taky vzpomínka na cestu na jih - po čtyřech měsících byly olivy prohlášeny za hotové. (Nakládali jsme do láku s vinným octem a solí.) 

                 

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů