Setkávání

by Alena 14. ledna 2015 00:04

Někdy přes plůtek. 

A někdy bez zábran. 

    

Už! II.

by Alena 13. ledna 2015 10:07

Dnes ráno se Karle narodila zdravá černá jalovička. Karla je čistokrevná holštýnka, již podruhé ale porodila v 289.den březosti, takže jsme několik dní čekali s narůstající netrpělivostí. Příroda zkrátka bere všechny ty průměry, výpočty a tabulky s rezervou.

  

    

Minule na pastvině, tentokrát ve stodole (zvolila kráva sama). 

Při pohledu do kalendáře připadlo jalovičce jméno Leontýna. Hmmmm. No, oči na to má. A nohy skoro tak dlouhé, jako Tina Turner ;-). Tak zřejmě nejspíš Týna. 

Zbloudilí králové

by Alena 7. ledna 2015 23:03

Kromě radosti z prvního pořádného sněhu jsem v posledních dnech pociťovala spíš únavu, ba - proč to neříct - i lenost ;-). Ale proč si chvíli nezalenošit, 2015 má zkrátka jen pomalejší rozjezd a nějaká vzpruha se jistě brzy dostaví.

   

A tak, zatímco se blíží půlnoc, děti spí a chleba se peče, dodělávám v té své zpomalenosti tříkrálové dary, což jsou vlastně rukodělné dary vánoční, které jsem ke Štědrému dni dodělat nestihla. Ano, je už sedmého ledna, ehm, ale naštěstí u nás letos přijdou Tři králové až tuto neděli. Takže ještě několik nočních služeb a je to doma, snad :-).

A ať má opožděný tříkrálový dar ještě i někdo další, máme tady malou nabídku. Mezi časopisy, které léta odebíráme patří i Mother Earth News. Někdy jsme nadšení z celého čísla, jindy se hledá dobrý článek, ale vesměs Matka průměrně potěší. A protože nám číslo prosinec 2014/leden 2015 přišlo dvakrát, získá ho ten, kdo ho chce a napíše si o něj. Napište mail s pár řádky, nezapomeňte adresu, kam ho můžeme poslat, někoho vybereme.

Užívejte sněhuláků, než nám roztají. 

PF 2015

by Alena 4. ledna 2015 16:24

Vše dobré do roku 2015!

Hynek, Alena, Ema, Ida, Alfred

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů