Prosinec v kostce

by Alena 31. prosince 2014 14:55

Opět se potvrdilo, že prosinec nepatří mezi zcela klidné měsíce, a to přes to, že k oslavám Vánoc a konce roku přistupujeme relativně s rozumem. Zpětně se o událostech na našem kopci referuje obtížně, čas letěl a dělo se toho mnoho, oporou mohou být jako vždy fotografie.

Nad rámec idylických fotek si ještě vybavuji nové jahodiště rozryté uprchlým kancem, kobylu, které bylo šoufl po přemrzlé trávě, stávkující slepice, které za celý měsíc nesnesly ani ťuk a my se tak museli spoléhat na jiné domácí zdroje vajec (díky). Na té radostnější straně to pak byly oslavy všeho druhu, rozličná setkávání účelová i nahodilá, představení místního sousedského ochotnického divadla, svátky s těmi nejbližšími. 

 Začali jsme na Ondřeje litím olova, a pak to nějak přes Eminy sedmé (!) narozeniny skočilo rovnýma nohama k Vánocům.

   

Tak co, vidíte v tom někdo něco přesvědčivého?? 

   

Kalendář vytvořila Markéta Kotková, za hvězdičkovou inspiraci děkujeme Káče B.!

Taky jsme ... byli s Emou poprvé na baletním představení, pečovali o zvířata, pekli cukroví, vyráběli dárky, pokoušeli se uklidit neukliditelné, zdobili stromeček, užívali si prvních centimetrů sněhu ... a taky (tradičně na poslední chvíli) vymýšleli a realizovali PF pro rok 2015. A protože od naší poslední retro fotografie pár let uplynulo a do rodiny přibyli dva členové, šli jsme do ní znovu, i když trochu jinak.

   

Nahoru

by Alena 2. prosince 2014 00:56

Včera jsme zahnali. Na pastvině nás přivítaly nedůvěřivé pohledy (To jako opravdu jdeme?), ale cesta jako obvykle v pohodě, s pouze výjimečným rozpadem formace :-). Nejvíc jsme tradičně funěli my, Hynek na zádech s Idou, já s Alfredem v náručí. Kdo to u nás znáte, víte, že převýšení je značné a tempo udával ten člen výpravy, který má nejdelší nohy, tedy Karla. A ta, i když vysokobřezí, nás příliš nešetřila.

    

 

   

Doma všichni zapadli tam kam měli, do nového, pohodlného, tak nějak samozřejmě, jako kdyby ta doba, kdy se ovčí stádo tísnilo spolu s králíky a volně pobíhajícími slepicemi na, z dnešního pohledu, velmi velmi skromném prostoru, byla již velice dávno ... 

A tak jsme zase o něco klidnější, tenhle důležitý milník máme před nadcházející zimou za sebou.

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů