Banda

by Alena 12. dubna 2014 22:32

Zatím vše nasvědčuje, že nám tihle rošťáci ještě ukážou. Tak snad se dočkáme stáří při pevném duševním zdraví :-).

Kochání a umdlévání

by Alena 4. dubna 2014 22:22

Sedmidenní Alfred má místo v čele místní neoficiální soutěže v roztomilosti samozřejmě garantováno, ale konkurence ostatních soutěžících mu to nedává úplně zadarmo. Dvoudenní kůzlata od kozy Sněženky jsou k sežrání (spořádaně po rodičích - smetanová kozička po matce, kozlík tmavý po tatínkovi) a naše poslední letošní (den stará) jehňata ničím nezaostávají. Tím ale porodní supertýden končí a vy si snad budete moci od kýčovitých fotografií mláďat všeho druhu brzy oddychnout - vrátím se k rozestavěným objektům, maximálně sem tam nějaká ta květina ;-). No dobře, občas vnouček pro babičky, jo?

    

I Jára Cimrman nosil věci po sestrách ;-). A máme ještě lepší kousky..::. Kozlík se vybarvil..::. A do třetice - strakatý VF beránek.  

A co že se u nás v tom týdnu, kdy se nemá dít téměř nic, jinak dělo?

Nečekaně (jasně) zaříjila kráva Karla, následovala opět ona 3km dlouhá procházka za býkem, tentokrát korunována jasným krytím - chystá se tak první přírůstek pro rok 2015. Snad to vyjde. 

Kůzlata, jehňata, další králíčci ... v prosvěcovaných vejcích z líhně mezi sítí dobře prokrvených vlásečnic živé mletí vyvíjejících se kuřat ... den D - příští úterý.

Ovce s cerkláží porodila spontánně a bez komplikací, to zejména proto, že jsme čekání a hlídání nevydrželi a cerkláž přesně po třech týdnech odstranili (dva dny před porodem), čímž jsme se vyhnuli problémům plynoucím z promeškání postupujícího porodu. Jehňata byla poměrně veliká - 5,6 a 4,8kg, k světu se mají čile. Pro letošek dobahněno, 12 pěkných mláďat, opět beránčí rok - poměr nemilosrdně - 8 beránků, 4 jehničky.

Uff, tolik nového života všude, navrch tráva se zelená (a konečně i roste), sazenice žadoní o přesazení do větších sadbovačů ... ještěže koťata budou až v květnu, skoro se vkrádá vlezlý popěvek "Už je tu zase to pitomý jaro, ..." Ale pryč se sarkasmem, krása to prostě je.

A jinak už skoro nic ... vlastně tedy ... ;-)

    

Jo, a ještě Hynek rotavátorem projel všechna pole. Ale ve volných chvílích se snažíme odpočívat. A slibujeme (si), že příští týden už určitě zvolníme... 

A taky: 

.: klíčí vemeníky, jsou drobnější (sucho?), ale je jich spousta

.: opět rok s velkým výskytem zmijí (?), během teplých březnových dní spatřeny opakovaně

.: i martináč bukový (Aglia tau) si letos pospíšil, o cca 1 měsíc tedy dříve než obvykle nejen květiny a plazi, ale i motýli ...

Příliš málo světla na tak velké zvětšení, ale zas se nepodělit o to, že máme v Čechách i tak pěkné a velké motýly ...

Ahoj pupíku!

by Alena 3. dubna 2014 23:46

 Rozloučení s realitou posledních devíti měsíců ...

Sestra? Bratr? Překvapení :-).

    

Pár hodin před a pár hodin po.

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů