Hotovo

by Alena 9. května 2013 23:47

Brambory jsou v zemi - i za cenu pozdně večerního vyorávání brázd a časně ranního sázení. Taky zelí a spol. jsou v zemi. A první saláty na stole.

    

A protože jsme taky saláti, plánujeme dovolenou. Tak.

Ven!

by Alena 9. května 2013 23:02

Vylíhla se kuřata. Kropenek, vlašek, míšenek. Líheň měla lehce nižší teplotu, proto se kuřata klubala o něco později. Vzápětí nám opět začala kvokat černá hedvábnička. Vyfasovala dávku vajec a ubytování ve slepičí garsonce. Sedí třetí den - a nemá moc kam vstát - tak uvidíme, jak to půjde s přirozeným odchovem. 

    

Dramatická byla také dohra u sedících hus. Ukázalo se, že většina vajec husám přemrzla, vylíhla se dvě housata, ale na zbytku vajec sedící husa se o ně nepostarala. Jedno jsme našli už pozdě, druhé v posledním tažení. A protože jsme se nechtěli vzdát, vzali jsme to bezvládné studené pápěří a šup s ním do hrnce s teplou vodou. Ne na polévku, ale v rámci boje proti podchlazení. A pak do puštěné líhně. Vypadalo to jasně na druhý hrobeček, ale teď má house za sebou čtyři dny ... hurá ještě nevoláme (už jsme mu léčili zánět oka oční atb mastí), ale třeba to vyjde.  

    

A vyhnali jsme. 

    

Moc hezky se na ně kouká. 

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů