...

by Administrator 30. července 2011 17:04

K dnešnímu počasí se nechci příliš vyjadřovat ... hmm, tedy šlo by sáhodlouze pojednávat o tom, zda více a častěji prší zleva doprava či zprava doleva ... ale tedy krátce - prší, a to tak, že hodně. Léto se někam schovalo a dělá na nás dlouhý nos. Doufám ve více letní srpen.  

Protože stoupá tlak ze strany rodinných příslušníků, abychom uveřejňovali více fotek rozkošných miminek a jejich neméně rozkošných starších sourozenců, tak tady jeden příspěvek především pro babičky a spol. :)

Idě jsou tři týdny a mně se střídavě zdá, že je to malý, právě vylíhnutý prcek/že to utíká a je tu s námi už dlouho. Asi platí oboje.

O Emě se dá říct něco podobného. Je to prcek, ale už je tady s námi docela dlouho :).

Co se týče sourozeneckých vztahů, tak zatím dobrý ... ale sourozenecké vztahy kazí rodiče, žejo, takže uvidíme, jak nám to půjde ;).

Výčet aktivit třítýdenního mimina přesahuje paměťovou kapacitu hostitelského serveru, tudíž se rozepisovat nebudu a přihodím ještě pár obrázků.

Ida je (opět) po Hynkovi ... jak s úsměvem podotkla naše porodní asistentka, měla bych mít taky nějaké svoje děti ;) ... ale já jsem spokojená takhle ;).

Ema. Ema. Ema.

... chytá (a pouští) žáby  ... čepička by Salon Steger, děkujeme! ;)

... tak sem s tím létem! ...  ještě alespoň na chvíli ....

VII. biobedýnka 2011

by Administrator 28. července 2011 06:25

v dnešní biobedýnce:

cuketa případně patison

zelené fazolky

česnek

rajčata polní

salátové okurky

salát endivie

petržel kurdnka

estragon (k zelí a salátům)

švestky

 

Minulý a předminulý týden

by Administrator 22. července 2011 16:04

... jsme kromě narození Idy ;) ...

.: sklidili česnek podzimní i jarní, s úrodou jsme velmi spokojeni, bude dost i na sadbu

.: odstavili jehničku Madlu, začali více dojit a opět dělat ovčí sýry

.: sušili hrách na jídlo i na osivo - odrůda Alaska se osvědčila, vyznačuje se vysokým vzrůstem a četnými, velkými lusky, semena zůstávají i po usušení jasně zelená. Příští rok musíme zasít hrášku ještě více, abychom mohli všichni ujídat bez zábran :).

.: sušili oregáno, šalvěj, mátu, meduňku, levanduli

.: udělali meduňkový, šalvějový a mátový sirup

.: zavařili meruňkové kompoty a marmelády v množství více než hojném (kromě Emy pomáhala Andrea, Alenka, Mitka a Dorotka, díky!)

.: zavařili rybízové marmelády v tomtéž množství

.: zamrazili meruňky a rybíz na zimní koláče

.: sklidili první dva květáky, každý měl 500g, příjemné překvapení, že tu jde vypěstovat takový pěkný květák

.: vyrobili 12 litrů mýdlového slizu na praní (více zde)

.: Hynek s Matějem přistavěli kus dřevníku, spolu s Alešem a Jonathanem ho pak naplnili nařezaným a naštípaným dřevem na tuto zimu (za pomoc děkujeme!)

  fotku plného dřevníku dodám ;)

.: díky Karlovi Tachecímu zavařili první dávku okurek

Ida a spol.

by Administrator 22. července 2011 14:32

Idě jsou dnes dva týdny. Máme za sebou čtrnáct dní v klidu domova, a pomalu se začínáme učit být čtyři. Čtrnáct dní, kdy se všechno odehrávalo o něco pomaleji a ospaleji, ale kdy se zároveň příliš nezahálelo. Jsem moc vděčná všem, kteří byli nablízku a pomáhali, ať už slovem, přítomností nebo rukou přiloženou k dílu.

Ida ... po většinu času dělala toto ...  ... případně toto ...

... ale stále přibývá momentů, kdy ji vidíme bdělou, pozorně sledující všechno kolem.

Ema .... se mezitím staví na hlavu, píše svoje jméno do bláta, zavařuje s Dorotkou meruňky, kreslí, vyndavá a nezandavá spousty věcí, směje se, vzteká, vypráví smyšlené pohádky svým hračkám a odmítá se mýt ...

 

 

Ema s Idou ... se často drží za ruce, vzájemně se pozorují a válí se spolu ...

    

Hynek ... často po ránu nosí Idu v šátku, zatímco my s Emou spíme, obětavě chodí ven do deště když nám ostatním se nechce a uklízí v dílně a na půdě ...

My všichni ... se těšíme na pokračování léta.

Léto?

by Administrator 22. července 2011 10:20

Meteorologové píšou o tom, že je právě spíše říjnové počasí. Hmm, říjen já ráda, ale tohle mi přijde nic moc. Máme tu 10°C a samou vodu. Ale pár dní tady léto bylo ... koupala se tedy jenom Ema, ale zmrzlinu jsme jedli všichni ... tedy všichni nad tři roky :).

  

Ida spala u Hynka v šátku, Hynek odpočíval ve stínu, Ema lovila "mořské" šneky, já držela plavecký dozor, všichni jsme si užívali pohodu kateřinského koupaliště.

Červencový déšť

by Administrator 22. července 2011 10:08

Prší. Prší a nepřestává. Voda padá v podstatě nepřetržitě už druhý den. Valí se z kopce. Omývá, splachuje a odnáší s sebou. Práce venku jsou o to útrpnější, po cestě se k nám suchou nohou nedostanete.

 

Potok se rozvodnil, objevily se potoky staronové. Přívalové deště a s nimi související povodně se zdají být už téměř pravidelným letním jevem (o těch loňských zde), zatímco za posledních šest let potok v létě vyschnul jednou, rozvodnil se, tuším, již potřetí. Tak jako voda a krajina má paměť, měli bychom ji mít i my a s obdobnými situacemi do budoucna počítat ...

Takže prší a jsme většinou vevnitř. (Klobouk dolů před Hynkem, který v tom nečase chodí dvakrát denně na dolní pastvinu dojit.) Ale i doma je co dělat. Už včera jsem si říkala, že musíme zas po čase něco napsat na blog, plány nám ale zkřížilo zavařování okurek :). Tak to zkusím napravit dneska, rychle rychle, než mi plány zkříží probuzené miminko nebo zavařování cuketového leča ;) ...

Dnes

by Administrator 21. července 2011 20:32

Dneska celý den hrozně pršelo, byli jsme celý den zalezlí doma.

Zavařili jsme okurky od Karla Tachecího, celkem to bylo 19 sklenic.

Tekla voda puvodnim korytem pres parkoviste a ucpal se vtok do posledniho useku potoka nad nami. Voda natekla do studny a vyhazovala pojistky.

Nedařilo se, dostal jsem pokutu 1000 Kč při rozvozu bedýnek, volala nájemnice z Dejvic že jsme vytopili sousedy a tak.

Špendlík = žlutá švestka, vzácná, jde od pecky, Myrobalán = to co máme, různé kulitvary, dá se dělat marmeláda

VII. biobedýnka 2011

by Administrator 21. července 2011 09:17

Trochu opožděně seznam zeleniny v dnešní bedýnce. S kompletováním jsme skončili včera (dnes) o půl jedné v noci, celý dům krásně voněl bazalkou, ale síla na to napsat seznam na blog už chyběla.

Takže:

brambory

cibule žlutá

červená řepa

mrkev

cuketa

tuřín

červené zelí

rajčata (letošní první, jsou polní - tj. hodí se především na vaření, chcete-li je třeba do salátu, nechejte je pár dní dojít)

zelená paprika

bazalka

Vzhledem k tomu, že už tradičně ve středu večer (kdy vozíme zeleninu) prší, dáváme i tentokrát bedýnku do silného papírového pytle. Do tašky bychom se asi ani nevešli, je toho dost, doufám, že to unesete :). Pěkný týden!

VI. biobedýnka 2011

by Administrator 13. července 2011 23:24

V zítřejší ... eh, vlastně dnešní (právě jsme skončili s rozdělováním) biobedýnce:

kapusta (poslední, lze krátce ovařit v páře a zamrazit, v zimě jako když ji najdete)

brambory

mrkev

tuřín

cuketa

kedlubna

pórek

zelené papriky

petrželka

tymián

Vše vypadá pěkně, tašky jsou tedy už dost těžké (ale to je dobře) ...

Někteří budete tentokrát mít bedýnku v silnějších papírových pytlích, protože se dodávka tašek zpozdila. V případě, že byste byli s pytli spokojenější, můžeme zvážit jejich použití pro další bedýnky.

Dobrou chuť a pěkné letní dny!

Ida

by Administrator 11. července 2011 20:36

 

Ida, 8.7.2011

Den téměř jako každý jiný - a přesto, přibyla nám do rodiny další duše. Spokojeně, klidně, mírně.

... v neposlední řadě děkujeme Marii za pomoc a přítomnost právě v tom okamžiku, kdy byla třeba ... přátelům pak vřelé díky za sdílenou radost, výborné štrůdly, koláče, polévky, lasagne a jiné dobroty ... Je tak příjemné nechat se opečovávat! Tak na revanš ;).

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů