Vyprošťování auta za sněhu

by Administrator 12. listopadu 2007 19:06

Tak se to konečně stalo ...

Včera jsme zapadli s autem (krabicí na letních gumách) při pokusu o odjezd z Kateřinek na 10 centimetrové vrstvě nového napadaného sněhu.

Celý dnešek jsem strávil dostáváním auta dolů na hlavní silnici.

Základem bylo vytažení auta traktorem ze závěje okolo deváte, poté protože autu byla zima a nestartovalo tak opatrný sjezd ke křížku. Od křížku dolů na rovinku mne spustil traktor, kdy jsem byl za zadek přivázán k jeho radlici.

Po rozmrazení auta teplometem z blízkého domu jsem již za tmy sjel se sevřeným zadkem a klouzajícím autem okolo Dobráka na hlavní.

Celý kateřinský kopec jsem vyšel za ten den asi 5x což mi stačilo na hodně dlouho ...

Jen chci poznamenat že den předtím, v sobotu, nebyla nikde ani trochu sněhu, v pondělí večer kdy jsem odjížděl leželo u domu podle měření přesně 37 cm sněhu.

Moji dva nejoblíbenější sněhuláci ...

by Administrator 11. listopadu 2007 20:47

... momentálně uvízlí i s automobilem v zasněžených kopcích kol naší chaloupky ...

MUCK, moc vás zdravím z Prahy!

 

Svatý Martin aneb v Liberci již natrvalo? :)

by Administrator 11. listopadu 2007 11:40

                                                                                      

Měl to být náš možná poslední celý víkend v Liberci, tedy alespoň do té doby, než se naše řady rozrostou a odhodlame se sem přijet i s miminkem. Do zimy jsme se sem chtěli ještě několikrát stavit spíše na otočku, zkontrolovat jak postupuje rekonstrukce a obhlédnout rozsáhlé državy. Nicméně přijel svatý Martin na bílém koni a vše je rázem jinak.                                                       

Cesta, která ještě včera byla bez obtíží sjízdná je pod závějí, celou krajinu pokrylo téměř dvacet centimetrů sněhu. Z okna to, pravda, vypadá velmi romanticky. I radovánky s Jonášem ve sněhu či první jízda na sáňkách byly zábavné, jak se však odsud dostaneme, zatím nevíme. Autíčko má navlhlý startér, cesta z parkoviště je zasněžená, cesta dolů z kopce do Kateřinek neprohrnutá a dost možná klouzající a o stavu dálnice z Liberce do Prahy ve sněhové kalamitě v neděli odpoledne lze právem pochybovat.

Takže vaříme oběd, topíme v sednici a vlastně nám nic nechybí. Autobusové spoje jsou na dnešek již vyprodány, sněžit nepřestává, řešit návrat do Prahy budeme tedy znovu po obědě ... a nebo ne :).

VČERA                                                                                                            DNES

A další fotky z prvních zimních radovánek :)

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů