Zajímavosti Mother Earth duben/květen 2007

by Administrator 27. května 2007 20:59

Domácí chov slepic - str. 72

Ploty a košíky z proutí - str. 125

Přesazování na zahradě - rady - str. 138

Jak na bolení hlavy - str. 164

Řebčíky

by Administrator 19. května 2007 20:07

Tak jsme po několika letech, co zůstávaly zasazené v zemi, vyryli všechny řebčíky královské (fritillaria imperialis - císařská koruna), neb se mají nechávat odpočinout v suchu a teple a v září opět zasadit. Sice letos kvetly jen sporadicky, ale tušíme, že máme všechny žluté, za pár oranžových nám je rádi smění sousedé, jen na to v září nezapomenout.

    

Velký pozdnějarní úklid

by Administrator 16. května 2007 20:53

Protože je na statku práce ještě více nežli na kostele, nezbylo nám nic jiného, než že jsme si jako správní kapitalisté najmuli zahraniční pracovní sílu. Ukrajinec Vasil si zde odpracoval pět dní, většina jeho práce se skládala z vyvážení šrotu nebo odpadu, také trochu poryl a pořezal nějaké dřevo.

Že jsme zaměstnavatelé velmi nároční bylo patrné především z toho, že nám námezdníkovo pracovní tempo přišlo příliš pomalé, až jsme se z toho oba nervózně ošívali. Jaké štěstí má proletariát, že neúpí pod naší okovanou buržoazní botou, myslím, že bychom byli zaslouženě nenávidění vlastníci výrobních prostředků.

No a abychom zaznamenali, co se vše změnilo k lepšímu, přidáváme několik obrázků:

Vyvezlo se staré železo, kamna a lednice z altánu:

  

Odvezla se stará stavební suť ze zahrady:

 

Nařezalo a naskládalo se něco dřeva:

 

Vyvezl se železný šrot naházený ve stráňce na zahradě, při té příležitosti byly nalezeny obyčejné bílé kachle, pravděpodobně z původních kamen, bohužel jen několik a poškozené, takže byly vyhozeny, několik fajnových hnědých krbových kachlí bylo zachováno, použitelné však nejsou:

    

Dále byla vyklizena celá spodní krbová místnost, kterou jsme zaplnili věcmi na vyhození, starým nábytkem a různým odpadem:

  

a takhle to dopadlo ...

 jenže stále tam trošku vadil ten krb ... 

... takže pec nám spadla - tedy - bylo jí pomoženo ...

A také se trochu rylo:

a zasadily se cukety, rajčata a papriky ... bohužel si na sazenicích pochutnává nějaká potvora ... na pokoji nenechá ani listy jahod o plodech nemluvě, mezi podezřelými je (vedle zajíců, srn, špačků, myší a jiných breber) také potvora nad potvory ...

 

 ... snad pomůže naše mulčování a trpělivost :).

Zajímavosti Mother Earth únor/březen 2007

by Administrator 12. května 2007 19:58

Skrýš pro netopýry na půdu - vyrobena z dřeva a starých hadrů - str. 15

Prodlužte svoji pěstební sezónu - skleníky + další návody - str. 34-37

Sváření - str. 69-73

Pěstování chřestu - str. 112-118

Konečně déšť

by Administrator 8. května 2007 08:39

Konečně se rozpršelo, snad poprvé výrazněji tento rok - už to bylo hodně třeba! Tak ať to chvíli padá!

Další garáž

by Administrator 7. května 2007 19:52

Tak už skoro máme další garáž, je hned vedle naší stávající, je hezčí, ale neprojede tam VW ...

Ale ještě je potřeba se třemi babami majitelkami z Kladna domluvit přesnou cenu a nějak to vyřídit s dědečkem Petříčkem, který tu garáž prý před 20 lety koupil, ale nemá na to papír, protože ten co mu ji prodal umřel než se to převedlo ...

Ale bude druhá garáž na zimu, jestli teda něco jako zima ještě někdy bude ...

Tak jsme tady s tím hovnocucem, panové ...

by Administrator 7. května 2007 07:49

Jistě to byl nějaký velký poeta, který vymyslel slovo hovnocuc. Tohle lehce sprosté a těžce nechutné slovo se dnes zhmotnilo u nás před chalupou.

Od té doby co máme novou příjezdovou cestu k nám kromě náklaďáků v podstatě žádná jiná auta nejezdí. Moje obava z toho, že se nám nějaká ta V3Ska nebo Tatra překulí z cesty do sadu však s pohledem na náklaďák plný sraček (pardon) nabyla zcela nové dimenze.

Naštěstí se obavy nenaplnily, chlapíci elegantně zacouvali s fekálním vozem až k baráku, nasadili dlouhý sosák, vnořili a už to jelo. Obsluha hovnocucu své práci rozumí ("Hlavně ať to teče."), dělá ji se zájmem, dalo by se říci s láskou (...). Byla to docela rychlovka, párkrát zpětný chod ať se to rozředí, a to, co bylo kdysi naše, už je (naštěstí) jejich.

Ještě potvrzení pro případné rýpaly, zda vyvážíme žumpu, zaplatit lidových 1200 a dýžko (asi se tomu v tomto případě neříká spropitné, i když nasávalo se dost...) a už hovnocuc mizí v dáli.

Ulevilo se nám, ale máme tady ještě mírně dusno ...

Dřevo je tady

by Administrator 5. května 2007 11:55

Tak se opravdu splnila výhružka souseda ze včerejšího večera, že přivezou dřevo.

Přivezli ho na naklaďáku značky Praga, opravdu neuvěřitelné auto, náhon na všech 6 kol, přostě když jede tak jede, řidič tam asi taky neseděl poprvé, zajel až skoro k domu a pak couval zpátky, ale vyšlo to při všech třech pokusech.

Dřeva je podle nich 13 kubíků, já si podle měření myslím že je to spíš tak 11.

Je to taková směska buku a smrku, většinou menšího průměru, metrová polena, jen na posledním náklaďáku bylo pár naštípaných kmenů, ale to bych fakt nechtěl, jen když jsem to rovnal na hromadu tak jsem málem nevydržel.

Dřevo jsme zatím narovnali vedle cesty, na větší zpracovávání jsme sílu neměli.

Celkem to stálo 7 800 Kč, což je nějakch 600 za kubík což je i s dopravou velmi rozumná cena, tedy zatím to platil soused, ale očekávám že to po mně bude chtít :-)

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů