Konec vos v Kateřinkách aneb Vesmírná Odyssea

by Administrator 15. září 2006 20:56

Tak jestlipak si pamatujete na tuhle akci?

Nejprve jsme se pokoušeli dovolat libereckým hasičům, aby nám pomohli obří vosí hnízdo na půdě zlikvidovat odborně (a se vší parádou), na číslo z internetu jsme se nedovolali a na pohotovostní linku jsme volat nechtěli.

Zlověstné bzučení se tedy z půdy ozývalo i nadále a něco se s tím v zájmu naší bezpečnosti muselo dělat. A kdo z Vás zná duo Hruška-Vydra, ten jistě tuší, že to pánové chtěli vzít do svých rukou.

Honza se bez odborných medicinských pomůcek nepouští ani do boje s obtížným hmyzem, Hynek by se naopak do boje s gigantickým vosím hnízdem pustil nejlépe pouze s biolitem a lopatou. Kombinací obou postupů se došlo k inteligentnímu závěru, že nejlépe bude vpravit chemický humus proti hmyzu do hnízda obří dutou jehlou (používanou v medicíně na nějakou obzvláště nechutnou punkci, či co). Také Vám to zavání katastrofou? Naštěstí ani tentokrát nemusela pohotovostní jednotka liberecké záchranky dlouze hledat cestu do ulice Pod dračím kamenem, vos bylo v hnízdě méně než to vypadalo a kluci jsou naopak šikovnější, než vypadají ;). Zkrátka a dobře, vosí hnízdo z naší půdy zmizelo (šlo o opravdové umělecké dílo, krása, ale sdílet s nimi barák nešlo), žihadlo nikdo nedostal a dobrá věc se podařila.

Pro ty z Vás, kteří se té povedené taškařice nemohli osobně zúčastnit, alespoň fotka vosího hnízda a veselých oblečků, ve kterých naši hrdinové akci absolvovali.

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů